Bunkové soli

Bunkové soli (tkanivové, alebo biochemické) tvoria súbor dvanástich základných minerálnych solí, nevyhnutných pre život, ktoré sa pripravujú trituráciou, t.j. spôsobom umožňujúcim ich rýchle a efektívne vstrebávanie priamo do buniek a tkanív ľudského tela. Bunkové soli sú univerzálne, nachádzajú sa v Zemi a vo všetkom živom. O najväčší prínos v poznaní bunkových solí sa pričinil Dr. W. H. Schüssler, preto sa im hovorí aj Schüsslerove soli.

bunkove soli

1 Ferr Phos 2 Kali Phos 3 Nat Sulph 4 Kali Mur 5 Calc Fluor 6 Mag Phos 7 Kali Sulph 8 Nat Phos 9 Calc Sulph 10 Silicea 11 Calc Phos 12 Nat Mur

- Ako užívať bunkové soli -

Schüsslerove soli sú v podstate zlúčeniny sodíka, draslíka, železa, vápnika, síry, fosforu, chlóru a kremíka, ktoré sa nachádzajú v ľudskom organizme - v jeho tkanivách a krvi. Ich rovnováha a správny pohyb sú nevyhnutné pre udržanie zdravia. Prirodzene ich Získavame z potravy, avšak dnešné poľnohospodárstvo nám poskytuje potraviny značne ochudobnené o tieto minerálne látky. V dôsledku takej potravy a zvýšenej fyzickej alebo duševnej záťaže, dochádza k narušeniu rovnováhy esenciálnych minerálnych živín. To sa nakoniec prejaví zdravotnými problémami.

Dr. Schüssler veril, že všetky liečiteľné zdravotné problémy je možné liečiť obnovením rovnováhy základných minerálnych látok. Minerálne anorganické látky sa veľmi ťažko vstrebávajú. Empiricky bolo zistené, že najlepšia vstrebateľnosť je pri spracovaní anorganického materiálu homeopatickou trituráciou na potenciu D6. Triturácia je v podstate roztieranie minerálu v laktóze. Minerálne látky sa v podobnej forme nachádzajú aj v prirodzenej potrave.

Schüssler ako prvý identifikoval a určil 12 základných minerálnych tkanivových solí. Ostatné anorganické látky sa nachádzajú v tele v oveľa menšom zastúpení ako stopové prvky. Z nich kvantitatívne najvýznamnejší je zinok. Tieto tvoria súbor doplnkových tkanivových solí č.13 - 27.

Podľa Schüsslera sa úlohy minerálnych solí delia na stavebné a funkčné. Narušenie funkcií minerálnych solí a ich deficit v bunkách sú podstatou príčiny väčšiny chorôb. Obnovením zdravia buniek sa obnoví zdravie organizmu. Systém tkanivových solí Dr. Schüsslera spočíva v obnovení deficitu a funkcií jednotlivých minerálnych látok v bunkách. Ich podávaním v aktívnej a dobre vstrebateľnej forme sa tieto životne dôležité látky dostanú rýchlo do buniek.

Tkanivové soli sú vyrobené postupom podobným homeopatickej príprave liekov. Na rozdiel od homeopatie je účinok tkanivových solí založený nielen na informácii, ktorá povzbudí bunky, aby mohli plniť svoje základné fyziologické úlohy, ale aj na vyrovnaní deficitu minerálnej soli v bunkách.

Tkanivové soli sú veľmi bezpečné prípravky, sú to látky, ktoré sa bežne nachádzajú v ľudskom organizme a ktoré sú spracované do formy minerálneho doplnku. Môžu sa kombinovať s inými liekmi a doplnkami a bezpečne užívať aj v tehotenstve a detskom veku. Dokonca boli preukázané priaznivé účinky aj u zvierat.

Ferr Phos - Ferrum phosphoricum

· Magenta · (Fe2P2O7) Biochemická prvá pomoc Biochemická prvá pomoc pri všetkých zápaloch – akútnych aj chronických, zvýšenej teplote do 39 °C a krvácaní, aj silnej menštruácii. Pomáha pri anémii z nedostatku železa, únave, nízkom tlaku krvi, veľmi dobrá soľ v prvom štádiu zápalu pri začínajúcej infekcii: viróze, angíne, atď. (opuch, bolesť, teplota, ale bez hlienu). Akútny nedostatok železa na tvári poznáme podľa červených líc a uší, ktoré sú na dotyk teplé. Chronický nedostatok sa prejaví tmavými fialovo-magentovými kruhmi pod očami (začína od vnútorného kútika).

© na zdravie 2016