Calcium sulfuricum - Calc Sulph

Zdravie / Bunkové soli / Calc Sulph

Schüsslerova bunková soľ Calc Sulph (Síran Vápenatý CaSO4) sa vyskytuje v prírode ako sadra, selenit alebo alabaster. Je príčinou tvrdosti vody. Nachádza sa a plní svoju úlohu najmä v pečeni, slizniciach a koži. Čistí tkanivá - detoxikácia dáva do pohybu toxíny a kyseliny, pôsobí proti hnisu, akné, chrasty, herpesy.

bunkove soli Calcium sulfuricum - Calc Sulph

1 Ferr Phos 2 Kali Phos 3 Nat Sulph 4 Kali Mur 5 Calc Fluor 6 Mag Phos 7 Kali Sulph 8 Nat Phos 9 Calc Sulph 10 Silicea 11 Calc Phos 12 Nat Mur

Calc Sulph - detoxikácia
Chemický vzorec: CaSO4
Názov: Síran vápenatý
Calcium sulfuricum, Calcarea sulfurica (lat.)
Calcium sulphate (ang.)
Nemecké číslovanie: Nr. 12
Anglické číslovanie: No. 3
Farba:   tyrkysová
Znamenie: škorpión

- Ako užívať bunkové soli -

O tejto soli Schüssler pochyboval, preto ju posledné roky života prestal používať, no nakoniec sa ukázalo jej dôležité a právoplatné miesto v systéme. Preto je v nemeckom číslovaní podľa abecedy na poslednom mieste za Siliceou ako číslo 12. Schüssler ju nahradil Nat Phos a Siliceou. Zvyšok sveta používa normálne abecedné poradie. Pozn.: Zaujímavé je, že tyrkysovú soľ nahradil Schüssler modrou a zelenou soľou, tyrkysová farba vznikne práve zmiešaním modrej a zelenej.

Bunková soľ Calc Sulph je spolu s Kali Mur hlavný chemický kondicionér epiteliálnych tkanív. Nevyhnutná soľ pre integritu a odolnosť tkaniva. V tele pôsobí ako "omietka" a biochemický systémový čistič. Prekyslenie „vykráda“ Calc Sulph (a vápnik vo všeobecnosti). Calc Sulph nielen posilňuje epiteliálne tkanivo a kožu, ale aj spriechodňuje spojivové tkanivá a takto ich čistí. Pri prekyslení dochádza k stagnácii a zatvrdnutiu spojivového tkaniva, lymfatických ciest, prípadne k hnisaniu. Calc Sulph dáva podobne ako Silicea kyseliny a odpadové látky opäť do pohybu. Calc Sulph čistí tkanivá, odstraňuje infiltrované časti a tak ochraňuje zdravé okolité bunky (preto aj názov systémový čistič). Ak sa stane, že pri užívaní Calc Sulph sa tvoria hnisavé vyrážky, treba pridať Nat Phos a Nat Sulph. Soľ na odkyslenie Nat Phos vždy podporí účinok Calc Sulph.

Calc Sulph a Silicea sú soli na hnis. Odumreté zvyšky krvných buniek sa odstraňujú v pečeni do žlče. Pri nedostatočnej funkcii pečene sa odumreté zvyšky buniek dostávajú ku slizniciam a koži, kde spôsobujú zápal a erupciu a vylučujú sa ako hnis. Calc Sulph podporuje funkcie pečene a takto pôsobí proti hnisaniu. Toto je hlavný rozdiel v účinkoch Calc Sulph a Silicei na hnis. Silicea ako biochemický chirurg otvára uzatvorené hnisavé ložisko, aby hnis mohol vytekať buď do lymfy alebo von cez kožu a sliznice. Hromadenie hnisu v uzavretom priestore je obyčajne veľmi bolestivé (panarícium, hnisavé ložiská na mandliach a pod.). Silicea posilňuje pevnosť tkanív a vypudzuje anorganické látky.

Tkanivová soľ Calc Sulph pomáha pri aftách a pri mokvavých nehojacich sa ranách a herpesoch alebo pri často sa opakujúcich herpesoch.

Schüsslerova soľ Calc Sulph pomáha pri vredoch predkolenia (ak sú silné opuchy, prípadne vodnatá exudácia treba pridať Nat Sulph), nehojacich sa, mokvavých, hnisavých ranách, dlhodobých hnisavých stavoch, pri všetkých vredoch, chronických infekciách močových ciest, erózii (narušení) žalúdočnej sliznice. Pomáha pri vrede rohovky (jednom z najbolestivejších ochorení), ďalej pri crusta lactea (chrasty na hlave u dojčiat) a erupciách na koži s typickým hnisavým hustým žltým alebo bieložltým esxudátom, prípadne aj s prímesou krvi. Krvácavé ďasná a nosová sliznica.

Calc Sulph je vhodný na akné a hnisavé vyrážky. Na kožu je potrebné dávať detoxikačné soli aj lokálne (Nat Sulph, Kali Sulph, Calc Sulph, Nat Phos) vo forme krémov akebo ako kašu na obväzy.

Pomáha pri funkčnej sterilite a slabej imunite (spolu s Nat Phos). Imunodeficiencia býva pritom sprevádzaná normálnym počtom buniek. Funkčnú sterilitu charakterizujú normálne, fyziologicky funkčné pohlavné orgány bez anatomických zmien.

Feichtinger uvádza Calc Sulph ako soľ pre šoky – fyzické alebo psychické. Môžme to chápať aj tak, že Calc Sulph má synergický efekt s Kali Mur nielen na slizniciach, ale aj pri stagnácii tekutín v tele. Na rozdiel od Kali mur, ktorá je prevenciou zvýšeného zrážania krvi ide však o traumu spojenú s dlhodobým prekyselením tkaniva (najviac prekysľuje stres a nevhodná strava), hromadením sa toxínov v tele, oslabením imunity a integrity tkaniva.

Tvárová diagnostika alabastrová biela tvár. Akné s hnisavými vyrážkami. Biely ako stena (veľmi ťažko sa rozlišuje s Kali Mur). Mokvavé, zle sa hojace rany, afty v ústach, opakované herpesy, chronická tvorba hnisu.

© na zdravie 2016