Forrest Maready 02

Ste proti očkovaniu? Alebo ste zástancom očkovania? Je možné byť oboje? Prečo by bol niekto pre vakcíny? Zoznámte sa s s neuveriteľným názorom Forresta Mareadyho.

Forrest Maready - Incredible Opinion

Video 02
Why Would Anyone be Pro-Vaccine?
(strojový) prepis:

Všimol som si veľa ľudí, ktorí hovorili v tlači, ľudí, ktorí sa pýtali vakcíny, pričom opatrne vyhlasujú, že nie sú proti očkovaniu. "Som zástancom bezpečnej vakcíny," povedia. Väčšina ľudí predpokladá, že pretože spochybňujete vakcíny, ste proti liekom. Proti vede. Ako Amish, až na to, že jazdíme na korvetách. Tak sa hedžujú, nechcú povedať niečo príliš bláznivé, príliš svätokrádežné.

Dovoľte mi uviesť niekoľko lekárskych objavov, ktoré sú podľa mňa úžasné. Antibiotiká. aspirín. penicilín. CAT skeny, MRI. A každý z nich nie je bez nejakých nevýhod, niektorých negatívne náklady, k pozitívam, ktoré prinášajú. Je to vyvažovanie, riadenie kompromisov dobrého a zlého.

Tu je pre vás skutočná bomba – lekársky objav, ktorý podľa mňa narobil oveľa viac škody ako úžitku. Vakcíny. V skutočnosti si myslím, že prax očkovania spôsobí krvotok a ortuť liečby vyzerajú ako detská hra, keď sme opustili prax. Očividne som tiež šarlatán, blázon alebo mama-blogerka so skrytou agendou. Ubezpečím vás, že som žiadna z týchto vecí. Ale jedna vec, ktorú som, je proti očkovaniu. Anti-All of them.

Kedysi som bol zástancom očkovania. 100% bez výnimky. Ale začal som sa pozerať na výskum, ponoril som sa trochu hlbšie ako oficiálne príbehy, ktoré nám boli prezentované v nočných správach alebo denných blogoch. A bolo mi jasné, že celý príbeh nebol vyrozprávaný. Teraz nie som duchom proti očkovaniu. Milujem ten koncept. Myslím, že by bolo neuveriteľné, keby manipulovaná verzia vírusu (ktorú by vaše telo za optimálnych podmienok s najväčšou pravdepodobnosťou dokázalo brániť bez problémov) môže spustiť imunitnú odpoveď, ktorá nie je taká závažná ako typická a poskytujú imunitu s veľmi malým počtom vedľajších účinkov alebo nákladov na človeka. To znie úžasne!

Ale naozaj to tak funguje? Môžeme si naozaj dať svoj koláč a zjesť ho tiež? Môžeme podať injekciu všetky druhy geneticky modifikovaných vírusov, pestovaných v živočíšnom tkanive, priamo do nášho detskú krv a očakávať len dobré veci? Sme takí inteligentní? Naozaj chápeme nezamýšľané dôsledky, ktoré môžeme vytvárať? Nemali by sme byť snáď trochu strach? Trochu strach? Mali by ste si prečítať Jurský park, knihu, nie film. Existuje niekoľko hlbokých rozhovorov tam. Jedným z mála, ktorý sa dostal do filmu, je Malcolm, chlapík Jeff Goldblum hry, hlas rozumu a zdržanlivosti, hovorí: „Veda dokáže vyrobiť jadrový reaktor, ale nemôže nám povedať, aby sme to nepostavili. Veda dokáže vyrobiť pesticídy, ale nemôže nám povedať, že nie aby som to použil." Veda bude vždy bezuzdnou roztlieskavačkou pre svoje vlastné vynálezy, najmä keď sú úmysly také vznešené. Niekto iný musí byť hlasom rozumu a zdržanlivosti. Niekto sa musí opýtať: "Dinosaury? Čo sa môže pokaziť?"

Existujú tri ďalšie lekárske objavy, ktoré sú podľa mňa zďaleka najdôležitejšie zo všetkých. Sanitácia, izolácia a výživa. Vidíte, pred dvesto rokmi tu bolo niekoľko infekčných chorôb, ktoré pustošili civilizáciu. Úplne brutálne. Ale naše životné podmienky stal sa hrozným. Doslova sme žili v [cenzurovaní] a v dôsledku toho sme jedli [cenzurovaní]. My sme nemali tušiť, s akým druhom [cenzurovaného] sme mali do činenia. Nakoniec niektorí odvážni vedci začali veriť vo vode žili drobné príšery. Také maličké, že ste ich nevideli. Tí vedci boli považovaní za bláznivých orangutanov svojej doby. Mali nový nápad – nepite vodu zo žumpy. Nevyhadzujte svoju nočnú pôdu, ehm, prepáčte, [cenzurované], vonku na dvore v ktorom sa hrajú vaše deti.

Postupom času sa začali objavovať lepšie snahy o sanitáciu. Kanalizačné systémy a systémy filtrovanej vody boli zamestnaní a akoby zázrakom ľudia prestali byť tak chorí. Potom sme si uvedomili, že ľudia sú nákazliví. Že by ste mohli od niekoho chytiť Kiahne inak len šúchaním hnisu vytekajúceho z ich vriedkov na rukách vo vašej nosovej dutine. Alebo dokonca z ich miazmy, teda zo vzduchu, ktorý vychádzal z ich dychu. Začali sme teda agresívne izolácia – presun ľudí do akejsi karantény hneď, ako sa zdalo, že môžu byť chorí.

Ich rodiny boli tiež oddelené, ich domy vyčistené alebo vypálené do tla (v niektoré prípady príliš horlivých izolacionistov). Ale fungovalo to – mnohé z chorôb, ktoré sa šírili ako požiar počas typickej epidémie stratili svoje mojo a epidémie, ktoré charakterizovali mizernú existenciu na začiatku 19. storočia začal ubúdať.

Zlepšenie v zdravotnej správe tiež začalo poskytovať čerstvé potraviny, ktoré boli nekontaminované. Choré zvieratá žijúce v preplnených podmienkach boli typickým jedlom pre ľudí žijúcich vo veľko mestách. Predtým priemyselný odpad kontaminoval pitnú a poľnohospodársku vodu zásob, čo prispieva k zlej výžive zvierat aj ľudí. Dojčiace matky by potom infikovali svojich novorodencov. Ale s vylepšeniami v potravinovej inšpekcii, sanitácii a územné zákony, nutriti na vylepšených skokoch z miesta, kde to bolo len 20 alebo pred 30 rokmi.

Tieto tri veci sa spojili do dokonalej búrky, ktorá rozdrvila choroby, ktoré zabíjali milióny ľudí, dávno predtým, ako boli dostupné vakcíny. Bol to pomalý proces, ale nakoniec si ľudia začali uvedomovať, že hygiena, izolácia a výživa fungujú. Čistejšie mestá, vetrané bývanie a správna likvidácia odpadových vôd, to všetko spôsobilo chorobu, nemal žiadny motor na hnisanie a útok. Karanténa rýchlo izolovala ohniská chorôb a dala choroby kam ísť. Napokon, výživa dala každému oveľa väčšiu šancu bojovať prirodzenou cestou zbaviť infekcie.

Keby existoval spôsob, ako bezpečne manipulovať s imunitným systémom detí na celom svete aby si mohli dať svoj koláč a zjesť ho tiež- ja by som bol za všetko. Nikto by nebol? A ďalej ak by sme to naozaj potrebovali, bol by som za všetko. Keby sme to nikdy nezistili sanitácia, izolácia a výživa boli takmer 99% účinné pri zabíjaní infekčných chorôb, no, potom by som bola prvá v rade, ktorá by dala svojmu 2-dňovému dieťaťu injekciu zázraku kravskú lymfu, ako na začiatku nazývali vakcínu proti kiahňam.

V zásade sú tri veci, o ktorých budem hovoriť vždy, keď o nich budem hovoriť vakcíny:

1) Sú skutočne potrebné?
2) Fungujú?
3) Škodia?

Ak ste nikdy predtým nespochybňovali vakcíny, pravdepodobne na tieto otázky môžete odpovedať bez nich druhá myšlienka. 1) Sú potrebné? Samozrejme! Ľudia by bez nich neexistovali zázračný elixír! 2) Fungujú? No, fuj. Malé kiahne. Detská obrna. Áno, fungujú! 3) Urobte to ublížiť? Nie! Veda je vyriešená. Sú úplne neškodné. Myslel som si to isté veci. Na tieto otázky som odpovedal presne takto. Ale potom som si spomenul, že nič nie je zadarmo. Všetko je kompromis. A začal som to skúmať skutočné náklady na vakcíny, a to nehovorím o peniazoch, ale o našom zdraví. Zdravie našich detí. Zdravie ľudstva ako druhu a ja som sa veľmi, veľmi bál. Prestal som sa toľko báť jadrového holokaustu. Prestal som sa starať o ekonomiku kolaps. Začal som sa obávať, aké druhy dlhodobého poškodenia si tým spôsobujeme imunitných systémov.

Tak ma volaj hlúpy idiot, volaj ma orangutan (prepáč orangutani), volaj ma ako chceš, ale prosím, nech robíš čokoľvek, nenazývaj ma pro-vakcínou- to by ma hlboko ranilo.

 

A to je neuveriteľný názor Forresta Mareadyho ;)

© na zdravie 2016