Forrest Maready 04

Nie ste si istí, ako správne nenávidieť antiva(ks)erov? Potrebujete nejaké pokyny, ktoré vám pomôžu začať? Zoznámte sa s neuveriteľným názorom Forresta Mareadyho.

Forrest Maready - Incredible Opinion

Video 04
How to Hate Anti-Vaxxers Properly
(strojový) prepis:

Len rýchle slovo povzbudenia pre tých, ktorí by ma chceli zakričať, pretože ja ved to pride. To my ľudia robíme neveriacim. Viem aký je to pocit. Kedysi som bol ako ty. Veril som, že veda dokáže vyriešiť všetko, čo nás trápi, a že každý, kto veril opak, bol hlúpy idiot. Viem, aké to bolo, keď niekto spochybňoval moje presvedčenie, aby mi spôsobil takú kognitívnu disonanciu že by som sa uchýlil k peneniu v ústach a chrlil nezmyselnú regurgitáciu zo všetkých odrážok, ktoré ma farmaceutické spoločnosti naučili.

Viem, že to nie je dobrý pocit, mať celý svoj svetonázor, taký, ktorý je založený na triumf modernej vedy, medicíny a technológie sa zrútil na zem. Takže ak niektorý z moje videá vás rozrušili, spôsobili, že ste prehodnotili svoju vieru v ľudskosť, potom to prosím, vedzte že s tebou súcitím ako sa cítiš. Aj ja som to tak cítil. Môžete sa bezpečne vrátiť vaše TED videá a inšpirujte sa silou vedy!

Viem, že si myslíte, že prežitie ľudstva úplne závisí od schopností ľudí prekabátiť matku prírodu. Viem, že sa vďaka tomu cítite veľmi dôležito, keď ostatní ľudia Zdá sa, že sme dosiahli niečo, čo nám umožňuje dať si koláč a zjesť ho. Takže ako sa vaša hlava naplní hnevom a vaša vízia sa zahmlí strachom, že by to ľudstvo nejako mohlo prezit, aj keby sme prestali ockovat, mam par usmerneni za interakciu so mnou a ostatnými – môžu vám pomôcť vyjadriť sa:

Komentujte anonymne. Vytvorte si tajný účet, ktorý nepoužíva vaše skutočné meno. Takto vy môžete povedať čo chcete z pohodlia domova. Chce to skutočné presvedčenie a statočnosť nepripisovať si zásluhy za to, za čím stojíte. Vopred ti tlieskam za tvoju odvahu.

Vedzte, že ste vo väčšine, a komentujte to s dôverou, ktorú má väčšina nikdy sa v ničom nemýlil. Niekedy. Určite spochybňujte môj nedostatok formálneho vedeckého alebo lekárskeho vzdelania. Je škoda, že nie jeden prišiel na spôsob, ako dať tie isté informácie, ktoré sa deti učia na lekárskej fakulte, online. Tie informácie by boli úžasné. Ako index celého vedeckého výskumu za posledných 30 rokov. Zamyslite sa nad tým, čo by s týmito informáciami mohol urobiť motivovaný človek.

Posypte svoje najodpornejšie poznámky latinskými frázami ako „ad hominem“ a „Post hoc“ ergo propter hoc'. Vďaka nim zniete inteligentne.

Čo najčastejšie spomínajte „imunitu stáda“. Nikdy som o tomto termíne nepočul a nikdy som nepočul skúmali jeho vierohodnosť alebo sa nepodarilo uskutočniť napriek viac ako 95 % zaočkovanosti sadzby. Možno sa z toho budete cítiť dobre, no za pokus to stojí.

Hovorte o tom, ako anti-vaxxeri doslova zabíjajú ľudí. Nech to znie naozaj vážne. Uveďte ohniská osýpok. Nakoniec, a toto je absolútne kľúčové: citujte prosím CDC, FDA, SkepticalRaptor a ScienceBasedMedicine často s rovnakou úctou, s akou by ste si mohli dovoliť evanjelium Ježiša Krista. Informácie, ktoré poskytujú, boli vždy správne.

Vzhľadom na to, že väčšina vládnych úradníkov CDC absolvuje výkonné úlohy vo farmaceutických spoločnostiach, môžete si byť istí, že získate priama, farmaceutická pravda. A to je sľub. Ak zistíte, že niekto iný používa tieto pokyny, nezabudnite mu zablahoželať a ukázať k tomuto videu, aby mohli oprášiť všetky ostatné, ktoré som spomenul.

Takže na záver, ak sa cítite nútení zdiskreditovať to, čo hovorím, postupujte podľa týchto pokynov. Práve som uviedol a môžem zaručiť, že sa budete cítiť lepšie zo seba a svojich schopností zachrániť svet pred istou skazou. Ako vždy, veľa šťastia s vašimi vakcínami!

 

A to je neuveriteľný názor Forresta Mareadyho ;)

© na zdravie 2016