Forrest Maready 05

Pamätáte si na špeciál Saved by the Bell „Caffeine Pill Addiction“? Čo tak veľmi strašidelné Punky Brewster epizóda "Uzavretá v chladničke"? Ako môže Brady Bunch zvládnuť skutočne strašnú epidémiu - osýpky? Zoznámte sa s s neuveriteľným názorom Forresta Mareadyho.

Forrest Maready - Incredible Opinion

Video 05
The Brady Bunch Tackles Measles
(strojový) prepis:

Koncom 80. a 90. rokov sa pre situačné komédie stalo samozrejmosťou vysielať epizódu „A Very Special“ počas sweep weeku, kedy sa pre ich relácie určovali reklamné sadzby. Keby ste mohli získať viac ľudí na pozeranie, najmä ten týždeň, by ste mohli nariadiť vyššie sadzby za reklamu na svojom webe šou. Producenti teda vynaložili veľké úsilie, aby riešili vážne problémy svojej doby. Punky Brewster riešil vyrážku incidentov „Uzavretý v opustenej chladničke“. Kid (kričí z chladničky): "Hej, nemôžem sa dostať von!" A Saved by the Bell sa chopil rastúcej epidémie závislosti na kofeínových tabletkách.
Zach: "Tabletky! Chceš povedať, že ich naozaj berieš?!"
Jesse: "Potrebujem ich! Potrebujem ich, Zach! Musím spievať!"

Pred rokmi boli Brady Bunch pred zápasom a dostali sa do veľmi vážneho problému-osýpky. Viete, keď sa táto epizóda prvýkrát odvysielala, čo bolo v roku 1969, bola MMR vakcína ešte nie je vonku. Existovala jediná vakcína proti osýpkam, ktorá sa práve stala dostupnou, ale evidentne nikto o tom ešte nepočul. Nikde sa to v tejto epizóde nespomína. Takže môžete pochopiť teror, s ktorým žili.
Carol Brady: "Peter, čo robíš doma zo školy?"
Peter Brady: "Poslali ma domov. Osýpky."
Alice: „Buď sú to osýpky, alebo zvláštny prípad červených pieh."
(smiech)
Carol Brady: "Máte teplotu."
Oh. Uhh... V skutočnosti sa nezdajú príliš znepokojení. No možno to otec trochu vezme vážnejšie.
Mike Brady (smiech): "Ale nie. Si si istý, že sú to osýpky?"
Carol Brady: "Určite má všetky príznaky. Mierna teplota, veľa." bodky a veľký úsmev."
Mike Brady: "Veľký úsmev?"
Carol Brady: "Niekoľko dní žiadna škola."
Oh, príde, keď zavolá doktora.
Mike Brady: "Peter má osýpky." (smiech)
No, možno neskôr, keď to chytí celá rodina...
Greg Brady: "Máme osýpky, všetci štyria." (smiech)
Strach naozaj nakopne.
Greg Brady: "Chlapče, toto je život, nie."
Marsha Brady: "Áno, ak musíš ochorieť, určite nemôže poraziť osýpky!"
Zdá sa, že sú nervózni. Pod povrchom viem povedať, že sa boja. Som si istý, že sú asi sa naozaj bojíš osýpok.
Mike Brady: "(Vzdychne). Ach zlatko, prestaneš sa báť?"

Vidíš! Tam! Práve tam sa obávajú! Vidieť! Sú vystrašení [cenzurovaní]! Konečne majú uvedomili si, v akom smrteľnom nebezpečenstve sú! Ehm. Čo je to? Nenechal som klip dokončiť? OK, spustite to.

Mike Brady: "(Vzdychne). Ach zlatko, prestaneš sa báť a uvoľníš sa, využijeme tvojho lekára."
Carol Brady: "Nenapadlo by ma to." v
Huh. Bláznivá vec na celej tejto epizóde je, že dráma je vlastne o tom, či Carol's lekár alebo Mikeov lekár dostane na liečbu detí. V skutočnosti to berú vážne predmet- chlapci nechcú ženu lekárku- myslia si, že ženy by mali byť zdravotné sestry. Ale osýpky nie je vôbec dráma. Nemá to s tým nič spoločné. Nie je to nič iné ako pointa na smiech počas celej epizódy. V skutočnosti, keď sa ohnisko šíri z člena rodiny na člena rodiny, deti sa začnú viac baviť. Prechod z ležania v posteli do hrať monopol na konci (Monopoly by bolo v tom čase ekvivalentom iPadu).

Takže keď máme správy, ktoré znejú takto...
Reportér: „Vypuknutie osýpok, ktoré začalo v Disneylande v južnej Kalifornii naposledy mesiac sa stále rozširuje...“

Nemôžem sa ubrániť smiechu. Čo sa stalo? Pred vakcínou, pred život zachraňujúcim elixírom bol dokonca dostupný, toto sme si mysleli o osýpkach.
Marsha Brady: "Ak musíte ochorieť, určite nemôžete poraziť osýpky!"
Teraz, keď máme vakcínu, nemali by sme sa menej báť? Nemali by sme sa smiať a hrať Monopoly alebo iPady? Nie, nie sme. Máme strach, že to dostaneme. Sme absolútne držal vo väzni, že osýpky zabíjajú a musíte dostať viac vakcín, viac posilňovačov zábery. Ak 3 nestačí, mali by to urobiť 4. Ak 4 nestačia, možno 5 bude stačiť dostať to. V skutočnosti si dáme kvapkadlo Measles IV a potom sa možno budeme môcť znova smiať pri tejto úplne triviálnej chorobe.

Koľko by to stálo, Merck? Od vysielania tejto epizódy ubehlo 46 rokov. V súčasnosti naše chápanie osýpok je také pokročilejší. Chápeme, ako dobrá výživa, ako je vitamín A, môže ľahko pomôcť telu rýchlo a bez dramatických reakcií. Naše chápanie imunitný systém prešiel dlhú cestu. V každom smere, vediac to, čo vieme teraz, my by sa mali menej báť choroby ako Bradyho, ale my sa nebojíme. Boli len úplne ignorant? Neuvedomili si vážne nebezpečenstvo, ktorému všetci čelili? Čo tak Carol, mama? Tu by jej materské inštinkty určite spôsobili, že sa na bezpečnej strane pomýli a prijať nejaké preventívne opatrenia. Možno nejaká izolácia? Aspoň malá maska ??na tvár?

Carol Brady: "Určite má všetky príznaky. Mierna teplota, veľa." bodky a veľký úsmev." Carol sa osýpky ani trochu netýka. prečo?
Carol Brady: "Osýpky, osýpky, osýpky. No, všetky deti teraz mali osýpky."
Mike Brady: "Ja tiež." Carol Brady: "No, mala som ich pred rokmi. Vyzerá ako Bradyovi skončili s osýpkami. (smiech)"

Vidíte, pred 45 rokmi, predtým, ako nás hrala farmaceutická spoločnosť, sme to nerobili bojte sa osýpok a pochopili sme, že keď ste ich už raz dostali, už ich nikdy nedostanete. To bolo skutočná prirodzená imunita, ktorá pre väčšinu trvala navždy. Už nie. Úradník zdravotníctva: „Môžete byť v primeranej blízkosti niekoho aj na pár minút a časom a môžete sa nakaziť."

Pravda, najmä ak ste dostali vakcínu proti osýpkam pred viac ako 2 alebo 3 rokmi, čo je väčšina obyvateľov. A podľa recenzovaných štúdií každý booster funguje menej ako ten jeden predtým. Dobrá vec, že ??injekčne podávate geneticky modifikované vírusy obsahujúce zvieraciu DNA a známe neurotoxíny ako hliník priamo do krvného obehu nespôsobujú žiadnu škodu, inak by sme mohli mať skutočný problém.

Ale čo tá vyrážka! Sú také hrozné - musíme rýchlo vziať naše deti na pohotovosť!
Mike Brady: „Deti, myslia si, že majú na tvári pár bodiek môžu objednať všetci okolo. Myslím si, že to teraz využívajú." Počkaj. Zahrajte si to znova. Mike Brady: „Deti, myslia si, že majú na tvári pár bodiek môže rozkazovať všetkým naokolo." čo sa zmenilo? Čo sa stalo? Prečo sa tejto choroby ako eboly bojíme? Pred tým ako vakcína bola dostupná, liečili sme osýpky ako poškriabané koleno. Zohrali sme sa. Boli sme zmanipulovaní, aby sme sa niečoho báli, aby sme uverili, že vakcína je potrebná.

Je jasné, že nie. Očividne sa Bradyovci neobávali vypuknutia osýpok u nich doma. Carol a Mike a ich lekári neboli blázniví anti-vaxxeri. Všetci liečili osýpky ako to. Mali nulový strach o prežitie svojich detí. Teraz, vďaka idiotským reportérom, ako je tento... Dramatický reportér: „Zdravotnícki úradníci sa obávajú, že ich mohli byť tisíce vystavený osýpkam v Disneylande...“

Dramatický reportér č. 2: "Pri prepuknutí osýpok dnes v noci je počet prípadov až 145..." a zdravotníci ako toto...
Stern Health Official: "Najväčšie obavy, ktoré budete mať, je potenciál pre ďalšie ohniská."
Stern Health Official #2: „Dúfam, že nebudeme musieť čakať, kým niekto zomrie skôr ako my berte to vážne." a rodičom sa to páči...
Zavádzaný rodič č. 1: „Je to však osobná voľba s mnohými možno katastrofickými následkami pre iných ľudí."
Zavádzaný rodič č. 2: „A zdalo sa jej nespravodlivé, aby sme si museli vziať toto navyše krok, akoby bremeno bolo na nás, namiesto ľudí, ktorí z osobných dôvodov neboli zaočkovaní ich deti."

Zbytočne ste sa zľakli neškodnej choroby. Teraz si pokazený. Máte [cenzurovaný] imunitný systém, ktorý nikdy nevytvorí autentickú imunitu, takže budete sa musieť spoliehať na stále viac a viac booster shotov, ktoré fungujú čoraz menej. Urobte svoje deti láskavosť a neprenášajte tento problém na nich. Ak si myslíte, že vakcína proti osýpkam je úplne nevyhnutné a že to zlepší zdravie vašich detí, a že ľudia, ktorí neočkujte sú hrozbou pre vaše zdravie a svet, ste úplný blázon, vďaka ktorému vyzerá 50-ročná epizóda Brady Bunch svetelné roky pred vami.

Jediné, čo môžem urobiť, je zaželať vám veľa šťastia s vašimi vakcínami!

 

A to je neuveriteľný názor Forresta Mareadyho ;)

© na zdravie 2016