Forrest Maready 22

Nemali by sme sa všetci spojiť a stanoviť si celosvetový cieľ očkovania? Má to byť 100 alebo 0? Zoznámte sa s neuveriteľným názorom Forresta Mareadyho.

Forrest Maready - Incredible Opinion

Video 22
Too many Shots! Or Not Enough?
(strojový) prepis:

Nemali by sme si ako spoločnosť stanoviť nejaké zdravé ciele? Globálny zoznam úloh, ak chcete. Nemalo by stanovili sme si očkovanie za cieľ, národný, nie je to celosvetové číslo, za ktorým sa môžeme všetci postaviť- niečo ako keď sa celý národ postavil za zbierku March of Dimes Polio? Poďme cieľom je mať len 3 detské očkovania do roku 2030. Alebo by to malo byť 60? Pokúsme sa o to mať 60 detských očkovaní do roku 2030. Ktoré to je? Čo je vznešenejšie hľadanie? Viac vakcín, alebo ich je menej?

Ak by sme začali vidieť menej očkovaní, potom by som musel veriť, že sme zdravší ako spoločnosť. Nesúhlasili by ste? Aj keď ste závislý na očkovaní a veríte, že sú zodpovedný za eradikáciu choroby (pozrite si moje videá o kiahňach, ak vás toto vyhlásenie uráža) potom by ste nesúhlasili s tým, že menej vakcín by znamenalo naše snahy o eradikáciu pracujú? Je tu menej chorôb, ktoré treba riešiť – odškrtávame ich jednu po druhej a nakoniec ľudia budú môcť žiť bez chorôb v modernej záhrade Eden, však? Nakoniec mali by sme byť schopní znížiť vakcíny na nulu, nie?

Nebolo by to krásne? Alebo je to naopak? Ak by sme začali vidieť viac očkovaní, bolo by to tak byť znakom toho, že sme múdrejší a efektívnejší v boji proti chorobám? Bolo by to znamenie sme zdravší? Možno by sme mohli zredukovať proces vývoja vakcíny na mesiace namiesto rokov. Možno by sme mohli vytvoriť počítačové simulácie ľudskej imunity systém, takže namiesto testovania vakcín na proxy primátoch by sme mohli spustiť vakcínu pomocou softvéru a nech nám povie, či bude vakcína dostatočne bezpečná vypustiť, takpovediac do voľnej prírody. S touto úrovňou účinnosti by sme potom mohli priniesť predávať vakcíny po stovkách a deti by mohli zažiť ochranu od tisícky

chorôb do svojich prvých narodenín. Bolo by to krásne? Bolo by to znamenie, že sa nám to podarilo poraziť matku prírodu v jej vlastnej hre a vyhrať? Pretože nie som vyznávačom Svätého rozprávania, teda toho vedeckého a technologického pokrok je nadradený tomu, čo poskytla matka príroda, verím, že viac očkovaní sú znakom zlyhania. V skutočnosti si myslím, že počet očkovaní odporúčaný CDC a iných zdravotníckych organizácií je asi najjasnejším ukazovateľom ľudského blahobytu.

Viac vakcín znamená, že je viac chorôb, ktoré nám škodia. To môže znamenať nové choroby objaviť sa vo svete, ktorý predtým neexistoval. Môže to tiež znamenať, že ľudia strácajú, alebo stratili schopnosť prirodzene bojovať proti infekciám. Vidíte, používa sa bakteriálna a vírusová evolúcia pohybovať sa ľadovcovým tempom, rýchlosťou, ktorú si ľudský imunitný systém vo všeobecnosti dokáže udržať hore s. Mohlo by to všetko naše pohrávanie sa s vakcínami a antibiotikami – možno to nejaké vytvorilo dôsledky, ktoré sme nikdy nezamýšľali? Väčšina by súhlasila s tým, že nadmerné užívanie antibiotík prinieslo s tým nejaké problémy. Niektoré veľmi veľké problémy.

Ako to, že vakcíny, ktoré sú nepochybne oveľa rozšírenejšie ako antibiotiká, ako je možné, že zázračne vytvorili nulové nežiaduce následky? Ak veríte, že ľudský vedecký a technologický pokrok dokáže vyriešiť problémy s nulovým spätným chodom, a ak ste sa nikdy neocitli pri otázke: „Čo by sa mohlo pokaziť?“ potom uvidíte viac vakcín ako úspech. Znak ľudského pokroku. Pokiaľ ide o zlepšenie naše zdravie, vnímam ich ako obrovské, strašné zlyhanie. Budú, s jasnosťou, že sa dá dosiahnuť len časom, považovať za najväčšiu zdravotnú chybu v dejinách ľudstva.

Urobia 200 rokov krviprelievania a liečby ortuťou vyzerať ako detská hra. Vnímali by ste viac pôrodov cisárskym rezom ako úspech? Je to znakom pokroku ľudstva? Čo tak viac detí piť vedecky vytvorenú výživu, čo znamená menej dojčenia. Je to niečo na oslavu? 30 % detí je stále dojčených. Stanovme si cieľ a znížiť to na 2 % do roku 2030. Bolo by to také krásne? Pre väčšinu tých výroky rezonujú ako nerozumné. Preto si myslím, že ľudstvo skutočne má nádej. Ľudia, dokonca aj tí, ktorí úplne prepadli hystérii života bez vakcín, dokáže vycítiť, že príroda má veci celkom dobre premyslené a snaží sa ich rozvrátiť veci podľa ľudského umu budú mať vždy nezamýšľané následky.

Ale z nejakého dôvodu je príťažlivosť vakcín príliš veľká pre tých, ktorí chcú technológie a vedecký pokrok vyhrať deň. Je to nie tak jemná irónia, že veľká vedecká mysle objavili podstatu chorôb, dôležitosť sanitácie, hygieny a výživy pri umožnení ľudského imunitného systému, aby fungoval čo najlepšie. Bol to zázrak konvergencia udalostí, ktoré umožnili civilizácii konečne začať získavať prevahu nad choroby, ktoré zúrili stovky rokov.

V tomto kritickom bode histórie začala klesať úmrtnosť na všetky infekčné choroby. Ale nestačilo to. Chceli sme viac. Chceli sme niečo za nič. To bol tip bod - keď sa ľudský súcit premenil na hlúpu pýchu a hľadanie vedomostí sa stala snahou o uznanie. Mnoho ľudí prizná, že by bolo lepšie nechať Zem na pokoji, bez nášho neuveriteľného spaľovacie motory a plastové obaly véčkových škrupín. Napriek tomu to isté ľudia veria, že prirodzený ľudský imunitný systém je horší ako to, čo si dokážeme uvariť v našich laboratóriách. Je to odpojenie, ktoré je pre mňa ťažké pochopiť. V podstate sme vytvoril farmaceutický ekvivalent spaľovacích motorov a véčkových obalov, okrem toho, že ich nepochovávame na skládkach po celom svete. Pochovávame ich v telách detí.

Rozdiel je v tom, že ich nemôžeme vykopať, keď sa niečo pokazí. Točia sa a prskajú a premeniť sa na najrôznejšie škaredé veci, ktoré sa snažíme opísať novými syndrómami a chorobami pretože úplne nerozumieme tomu, čo robíme. Sme deti, ktoré sa hrajú s chémiou súpravy, ktoré sa nedodávajú bez návodu na použitie, a napriek tomu vykonávame naše experimenty na dojčatách.

Keď si nabudúce všimnete, že CDC pridáva novú vakcínu k odporúčanej, alebo čoskoro ak chcete byť povinným zoznamom detských vakcín, urobte rozhodnutie vo svojej mysli. Je to dobrá vec? Je to znak toho, že sa celkové zdravie ľudstva zlepšuje? Pre mňa je to smutné. Pre mňa to nie je krásne. Je to triezva pripomienka, že pre všetky naše technológie a vedecké zázraky, nemôžeme odolať spevu sirén, že ľudia dokážu zdokonaliť matku prírodu, bez ohľadu na to, akú deštrukciu vytvoríme pri tomto pokuse.

 

A to je neuveriteľný názor Forresta Mareadyho ;)

© na zdravie 2016