Forrest Maready 24

Chcete počuť príbeh o tom, aké to je odmietnuť vakcínu proti hepatitíde B pre vaše 2 hodiny staré dojča novonarodené dieťa? Zo zákopov: Odmietnutie vakcíny proti hepatitíde B. Zoznámte sa s neuveriteľným názorom Forresta Mareadyho.

Forrest Maready - Incredible Opinion

Video 24
From the trenches: Refusing the Hep B Vaccine
(strojový) prepis:

Chcel som nadviazať na môj príspevok o prvom očkovaní, ktoré môžete odobrať zoznam úloh pre novorodenca – výstrel proti hepatitíde B. Ak ste to video ešte nepozerali, nájdite to – je to epizóda 03 a dúfam, že sa mi podarí prehovoriť vás, aby ste sa nepodrobili zdravé dieťa na tú úplne zbytočnú vakcínu (za predpokladu, že nie si suka alebo prostitútka, a nie, nesúdim). Kontaktovala ma matka a povedala mi o tom jej skúsenosť s hepatitídou B a musím sa o to s vami podeliť.

Jasne som povedal, že sestry prídu chytiť vaše novonarodené dieťa a ak ste si nedali pozor, dajte im injekciu proti hepatitíde B, ale keď ste sa dnes s niekým porozprávali, Zdvojnásobím, nie ztrojnásobím, o tom, čo potrebuje nová matka na útek nemocnice s ich novorodencom úplne neporušeným. Tento príbeh bol príliš šialený na to, aby som ho nespomenul.

Mama, s ktorou som sa dnes rozprávala, mala svoje tretie dieťa na chodbe na lôžku v nemocnici. Žiadne lieky proti bolesti, nič. Bola polnoc, doktora volali, ale nedostal sa tam dostatočne rýchlo. Bol to neasistovaný, nesprostredkovaný pôrod. Mamin manžel bol mimo krajiny, takže počas pôrodu a po ňom mala pri sebe buď mamu alebo otca ako podporu. Táto mama poznala cvičenie a napriek tomu, že práve porodila na nemocničnom vozíku chodba a boli 2 hodiny ráno, bola pripravená.

Prichádza sestra a hovorí, že ona potrebuje vziať dieťa okúpať. Matka zdvorilo odmietla a povedala: „Formaldehydové mydlo kúpeľ pre môjho novorodenca? Prejdem, ďakujem!" O pár minút ďalšia sestra prichádza s priamočiarejším prístupom a hovorí, že musia vziať dieťa, aby dostali hepatitídu B výstrel. Matka zdvorilo odmietla a povedala, že to pre svoje dieťa nechce. A o chvíľu príde ďalšia sestra a ponúkne sa, že si dieťa vezme preč vyšetrenia sluchu alebo iné veci, ktoré musia v škôlke robiť. Matka, evidentne vedomá o tom, čo sa deje, odmietol a povedal: "Nie, ďakujem." Vedela, že niektoré sestry budú bodať vaše dieťa bez starostlivosti na svete, bez ohľadu na to, čo ste im povedali, a ona to vedela aby nespustila dieťa z dohľadu.

V tomto momente začali byť sestry rozrušené s nespolupracujúcou mamou a poslali 4. sestru, vrchnú sestru, aby skúsila kývať jej. Opäť žiadne šťastie. Môžete si predstaviť, že v tomto bode je mama, bez spánku, vyčerpaná, unavená tejto hry. Sestričky už všetky vytiahli pazúry a nebude ich veľa Pomoc. Asi o šiestej ráno upozorní nemocničný personál, že je pripravená odísť. Povedali jej, že nemocnica nemôže prepustiť ju a dieťa bez pediatra "uvoľniť ich" - nie je tam nič hanebné. Štandardná prax. Takže naňho čaká ukážte sa s vedomím, že to bude ešte väčší boj. A to je. "Prečo nedostaneš hepatitídu?" B výstrel pre vaše dieťa? Vieš, čo sa mu môže stať?" pýta sa doktor.

Urobila si prieskum „Moje 5-hodinové dieťa nevystreľuje crack a nemá vysoko rizikový sexuálny kontakt s kýmkoľvek, takže nemám žiadnu túžbu, aby dostal vakcínu proti hepatitíde B.“ Lekár je mimoriadne nespokojný s jej odmietnutím vyhovieť jeho požiadavkám. Zdvojnásobí sa. "Vieš myslím, že by sme mali dať vaše dieťa do 48-hodinovej pauzy tu v škôlke, uistite sa, že nie je dostať sepsu.“ „Čo sa deje,“ pýta sa. „Čo z toho vidíš máš obavy?" "Sú tu znaky, ktoré hľadáme, a nemusíš ich zachytiť. Mali by sme zachovať a uistite sa, že je v poriadku."

Ak ešte nehádžete diaľkové ovládanie na obrazovku, mali by ste. Lekár, rovnako ako sestry, nie je spokojný s neochotou mamy vyhovieť ich požiadavkám, a tak reagujú agresívne. Nie z obavy o dieťa, ale s osobnou vendetou. Niektorí z vás zdravotníci sa budú pýtať, čo jej test na streptokok skupiny B? Možno to tak bolo pozitivne a preto chcel dietatko vydrzat? Táto mama test odmietla počas tehotenstva, pretože sa aj tak nechystala brať tie konkrétne antibiotiká, takže to nebola vec skupiny B so Strepcom.

Dá lekárovi vedieť, že svoje dieťa nenecháva v nemocničných jasliach, resp na 5 minút, a že odíde hneď, ako od nej budú mať papiere. Takže detská lekárka vyzýva sociálnu pracovníčku nemocnice, aby sa „pozrela na problémovú matku“. Sociálne pracovník príde na pohovor a začne sa pýtať nielen na hepatitídu B očkovanie, ale všetky jej deti a ich stav očkovania. všeobecne. Sociálny pracovník: „Sú všetky vaše deti neočkovaní?" "Áno" "Ako chodia do školy?" "Náboženská výnimka." Sociálna pracovníčka: "No akého si náboženstva?" Mama: "Nechcem s tebou diskutovať o svojich náboženských preferenciách."

Sociálna pracovníčka stráca rozum. „Môžeš odísť, ak chceš, ale môžeme si nechať tvoje dieťa keby sme chceli. Mama urobila prieskum a pozná zákon. "Nie. nemôžeš. Odchádzam, a beriem so sebou svoje dieťa." Teraz by som v tomto bode mala povedať, že táto tretia matka vôbec nevyzerá ako užívateľka IV drog alebo stereotyp prostitútok. Žiadne pervitínové ústa a nie je chuggingdiéta Cherry Mountain Dew, ako keby nebol zajtrajšok. Takže o nič z toho nežiada, okrem svojho odmietnutia nechať ich „vziať jej dieťa preč na pár minút.“ Okrem toho, že odmietla nechať ich vpichnúť jej novonarodenému dieťaťu a úplne zbytočná vakcína určená pre narkomanov a cracky.

Mama zavolá o 8:00 do ambulancie svojho pediatra a nechá ich odfaxovať jej negatívnu hepatitídu výsledky B testu pre dobrú mieru. Som si istý, že personál nemocnice bol ohromený. 4 hodiny neskôr, okolo obeda, mama konečne dostane svoje papiere, ktoré obsahujú tento krásny formulár, čo naznačuje, že odchodom z nemocnice priznáva riziká, ktorými sú sepsa (ohromujúca infekcia), krvácanie (vnútorné), smrť, dýchacie ťažkosti. Všetko preto, že ona nechcela, aby jej 4-hodinové dieťa dostalo injekciu od drogovo závislých. To je šialené. Oni sú snaží sa ju vydesiť, aby sa podriadila touto smiešnou formou, v ktorej hovorí, že riskuje život svojho dieťaťa tým, že opustila nemocnicu bez toho, aby dostala injekciu proti hepatitíde B.

Ak si neuvedomuješ, že to je šialené, prosím, vypočuj ma. To je šialené. Ide o vakcínu, ktorá bola navrhnutá pre ľudí vo vysokom riziku hepatitídy B. Bola testovaná. Bola negatívna. Bola bez nulového rizika Hepatitída B. Ale keď ste kladivo, všetko je klinec, takže ak máte vakcínu schválené na používanie, tak prečo nespraviť z každého zločinca, ktorý to nechce pre svoje deti? Ako sa ti to pozdáva? Komunistická Čína alebo Severná Kórea – to celkom nedokážem pomysli si. Pokiaľ viem, ani jedna z týchto krajín sa nespráva tak ako k deťom, ani k ich matkám že. Viete čo, mne to znie ako Spojené štáty americké. Vážne.

Znie to presne tak. Si s tým v poriadku? Môžete len potriasť počutím a rolovať tvoje oči na to? Nemôžem nič robiť. Mama je teda prepustená (pravdepodobne musela sama vystopovať invalidný vozík), dostane sa domov a okrem žltej stuhy uviazanej okolo starého duba sú tam 2 sociálni pracovníci, čaká na ňu na príjazdovej ceste. Áno. Býva 5 minút od nemocnice a boli zavolaní v predstihu a čakali tam na ňu. Bol otvorený prípad až vyšetrovať matku. Sociálna pracovníčka, ktorá bola sama evidentne uzavretým antivaxxerom, dajte matke vedieť, že ľudia v nemocnici volali jej agentúre 5-krát a žiadali že by mali odstrániť dieťa z domu pre jeho ochranu.

Musela režírovať nemocnice svojmu nadriadenému tak naliehali, že dieťa odobrala. Matka požiadala sociálnych pracovníkov do jej domu, sadli si na pohovor a odišli. Prišli späť raz týždenne počas nasledujúcich 9 týždňov a dokonca navštevovala svojho najstaršieho syna na verejnosti školy, aby som sa uistil, že je v poriadku. Matke sa nakoniec podarilo uzavrieť prípad nový detský lekár, ktorý im napísal list, v ktorom to oznámil oddeleniu ochrany detí bola fit matka a všetky jej deti boli úplne zdravé.

Nemôžem pomôžte, ale spomeňte tento malý detail - to čiastočne súvisí. Matka dostala EOB- ty viem, Vysvetlenie dávok od jej poisťovne pri pôrode, a hádajte, aká položka bola na jej výpise, ktorú preplatili nemocnici? 3000 dolárov počas 48-hodinovej škôlky držať svoje dieťa. Vyhrážali sa jej, odmietla a aj tak jej to vyúčtovali poistením. A poisťovňa by to nikdy neurobila vedel, že im táto matka nezavolala a nedala im vedieť, že sú podvedení. Nebola musela to zaplatiť, ale bola pochopiteľne zaškrtnutá a dala im vedieť. To bola čestná chyba? Ktovie, možno nemocnica poskytuje lekárovi „stimul“ na 48-hodinovú škôlku drží? Stavím sa, že na to nebude brožúra.

Každopádne, len som chcel, aby ste čakali mamy a/alebo otcov (kto som ja, aby som to súdil? Myslím môžeme to urobiť teraz, nie? Máme technológiu, však?) Chcem, aby ste pochopili, čo prebieha v niektorých nemocniciach v Strednej Severnej Amerike. Musíte sa pripraviť na to. Táto matka je absolútny klenot, zlatý štandard, pokiaľ ide o ochranu jej deti pred ublížením. Je dobre preskúmaná, nebojí sa a dokonca ani neustúpi keď sa jej vyhrážajú sestričky, 4 sestry, lekár a sociálka, že nepovolila aby prevzali kontrolu nad jej dieťaťom. Prial by som si, aby všetky matky boli také silné, také odvážne.

Ale viem, že nie každý je taký – najmä ak máte ťažký pôrod, ste vyčerpaný, na nejakých liekoch proti bolesti a chcem sa len trochu vyspať (alebo trochu viac toho chrumkavého ľadu – tak chutné). Každý nosí zodpovedajúce tričká, sú zastrašujúce. Porozprávajte sa so svojím manželom toto rozhodnutie a uistite sa, že stojí za vami na 100%. Môže sa zložiť pod tlakom, ak áno nie úplne na palube. Rozprávaj sa do nemocnice v predstihu, ak je to možné. Zistite od iných matiek, ako prebiehalo ich odmietnutie Hep B. Každý musí pochopiť, o čo tu ide. Povedz im tento príbeh – povedzte im, čo sa stane a že svoje dieťa nechcete opustiť miestnosť z akéhokoľvek dôvodu. Že nechcete, aby vaše dieťa malo akékoľvek procedúry rozhodli ste sa proti. Dajte im vedieť, s čím ste v poriadku, ale musia byť vykonané v miestnosti, kde ich môže každý vidieť. Toto je vaše dieťa. Toto nie je zajatecký tábor.

Opakujte tieto slová pre seba. Toto je moje dieťa. Toto nie je zajatecký tábor. Ak robíte informované rozhodnutie vynechať vakcínu proti hepatitíde B pre vaše dieťa (a mali by ste sa pripraviť). Možno máte vo svojich rukách bitku. Ale môžete to urobiť.

 

A to je neuveriteľný názor Forresta Mareadyho ;)

© na zdravie 2016