Mafuma

Paradajka kríčková Mafuma, poloskorá odroda determinantného rajčiaka so stredne veľkými, výrazne červenými plodmi oválneho tvaru s hmotnosťou 80-90 g. Na jednej rastline dozrie cca 70 plodov, ktoré neopadávajú, ani nepraskajú. Odroda je vhodná na poľné pestovanie, priamu konzumáciu, konzervovanie a tiež na kuchynskú úpravu. Pre vysoký obsah sušiny je vhodná k výrobe kečupov omáčok. Sušina má sladkastú chuť a šťava je iba slabo kyselkavá preto je jednou z najchutnejších rajčín. Mafuma má vyšší obsah vitamínu A a C. Zber postupne podľa dozrievania počas troch mesiacov i dlhšie.

Black Cherry F1

Mafuma
rajčiak kríčkový, zdroj: 2020

Naše hodnotenie: rating
Predpestovanie: marec - apríl
Výsadba: apríl - máj
Rozostup: 50 x 50 cm
Zber: júl - október
Plody: oválne, červená, 7x5cm, 90g
Hmotnosť: 1000 ks semien / 1 kg
Balenie: 20 ks semien
Cena: € 2,50 / 20 ks

Pestovanie: Odroda je určená pre poľné pestovanie. Výsev do rychliarní vykonáme v mesiacoch marec - apríl. Priesady umiestnime do pôdy v máji na slnečné miesto s rozostupom 50 x 50 až 60 x 40 cm. Rastliny sú kríčkového vzrastu, nepotrebujú oporu (rast popri koliku rastline prospeje), pravidelne zavlažujeme, vyživujeme organickým hnojivom R-hnojtom. Úrodu zbierame v mesiacoch júl až október. Vhodné na pole, do záhrady aj pre menej skúsených pestovateľov.

Využitie: Plody Mafuma sú vhodné na priamu konzumáciu pre vynikajúcu vyváženú chuť, v kuchyni pri varení - omáčky, polievky, lečo a podobne aj na konzervovanie. Pre vyšší obsah sušiny sú výborné na výrobu kečupu. Sú dobre skladovateľné so silnou hladkou kožou, ktorá sa ľahko lúpe za studena pri jedení aj po krátkom obarení horúcou vodou. Vhodné na sušenie.

Stanovisko: _____.

© na zdravie 2016