Žlčníková kúra podľa Dalimíra Kostru

Život v civilizovanej spoločnosti prináša množstvo záťaže na ľudský organizmus. Medzi hlavné príčiny problémov patria duchovná vyprahlosť, pohodlie, stres a najmä preťaženie jedlom. Väčšina ľudí trpí nadbytkom jedla, z čoho časom vzniká veľa zdravotných komplikácií začínajúcich v tráviacom trakte. Ak sa včas neriešia, dokážu negatívne ovplyvniť aj ostatné systémy organizmu až k jeho úplnej záhube. Ak ste priaznivcom údenín, sladkostí, veľa solíte alebo milujete klobásy, potom asi aj vás sužujú problémy so žlčníkom. To vedie k zlému tráveniu v črevách, z čoho vyplýva množstvo ďalších zdravotných komplikácií. Našťastie, žlčníku dokážeme pomôcť aj svojpomocne a pomerne ľahko. Žlčníková kúra bola známa už našim prapredkom. Z poznatkov bylinkáriek ju prevzal a prepracoval známy slovenský liečiteľ Dalimír Kostra. Žlčníková kúra v jeho prevedení pomohla stovkám pacientov na prelome 20. a 21. storočí. Tu je návod na žlčníkovú kúru podľa Dalimíra Kostru:

Žlčník
Žlčníkové kamene

 

Liečenie žlčníka

Moje problémy so žlčníkom sa začali prejavovať okolo tridsiatky, kedy som sa v rámci dlhodobej pracovnej preťaženosti a stresu dostal do nepredstaviteľnej únavy a zdravotných problémov. Vyhľadal som liečiteľa, ktorého mi odporučila známa. Pán Dalimír Kostra očaril asi každého pacienta už svojou charizmou a netradičnou diagnostikou, ktorou začínal uzdravovanie. Navštevovali ho zväčša ťažkí pacienti ktorým lekári už nedávali nádej. Na začiatok sa na nič nepýtal, po krátkom preskúmaní tela, pacientovi prezradil jeho diagnózu. Mnohí boli prekvapení, ako presne vedel potvrdiť to isté, čo lekári zisťovali zložitými vyšetreniami. Často pridal k "oficiálnej" aj ďalšie dignózy. Ak mal pacient tráviace problémy, liečenie takmer vždy začínalo žlčníkovou kúrou. Pán Kostra tvrdil, že žlčník je možné očistiť od žlčových kamienkov, usadenín a regenerovať ho pomerne jednoducho aj svojpomocne. Starý recept, ktorý trocha vylepšil znie takto:

Ingrediencie:
3 dcl Olivový olej
1 x Citrón
0.5 kg Ľanové semeno (pomlieť na makovom mlynčeku)
Alpská soľ ľahká (alternat. himalájska soľ)
2 x Harmanček balený
1 x Eugastrin čaj balený
10 ks Rožky odležané (resp. iná strava)
1 L Mlieko

 

žlčník

Postup:
Na kúru si vyčleníme víkend. Tri po sebe idúce voľné dni sú postačujúce na aplikáciu aj rekonvalescenciu.

1. deň po normálnom obede si o 17. hod. večer dáme kávu, mlieko, alebo čaj so starými rožkami. Pred spaním užijeme 3 kávové lyžičky ľahkej alpskej soli rozpustenej v čaji z Eugastrinu, potom si ľahneme a prikladáme harmančekové obklady v suchom stave po dobu 90 minút. Harmanček vložíme do vrecúška z látky a prikladáme si ho na pravý bok na pečeň. Na vrecúško priložíme elektrický vankúš, alebo termofór s horúcou vodou. Potom už ležíme do rána.

2. deň ráno vstaneme a užijeme 3 kávové lyžičky ľahkej alpskej soli v čaji. Na raňajky zjeme mlieko, kávu, alebo čaj so starými rožkami. Dopoludnia možno pracovať ako obvykle. Obedujeme o 12.00 hod., to isté čo na raňajky. O 14.00 hodine si ľahneme a prikladáme horúci obklad z ľanového semena, zomletého a uvareného v mlieku na kašu. Ľanovú kašu dáme do vrecúška z látky a priložíme na pravý bok do krajiny pečene. Na vrecúško priložíme elektrický vankúš, alebo termofór s horúcou vodou. O 17.00 hodine obklady končia. Po tejto procedúre rozdelíme 3 dcl olivového oleja na 3 rovnaké diely. Prvý diel vypijeme o 17.00 hodine, druhý o 17.30 hodine a tretí o 18.00 hodine. Po dobu procedúry kľudne ležíme na pravom boku a nerozprávame. Pri pití olivového oleja máme po ruke rozkrojený citrón, ktorý olizujeme, ak treba zahnať nepríjemnú chuť po oleji. Do rána nič nejeme, kľudne ležíme a tým kúra končí.

3. deň ráno vstaneme a vypijeme šálku čaju z Eugastrinu. Kamienky vychádzajú konečníkom medzi piatou a šiestou hodinou rannou. Niekedy už po polnoci. Kamienky sú zelené, mäkké, rozseknuté. Vychádzajú celý deň. Po ich vyjdení nejeme klobásu, syry... Držíme diétu aspoň 2 týždne. Stolicu môžeme vykonať do nádoby s vodou, čím skontrolujeme účinok liečby a presvedčíme sa o jej účinnosti prítomnosťou kamienkou. Pri dôslednom dodržaní návodu je výsledok istý. Po skončení kúry pijeme čaj z Eugastrinu, Stomaranu, alebo Centárie. Najlepší na doliečenie žlčníka je čaj zo Zádušníka.

Poznámky: na žlčníkovú kúru podľa Dalimíra Kostru je ideálne vyhradiť 3 voľné dni. Po skončení kúry sa odporúča dodržiavať diétu aspoň po dobu 2 týždňov. Žlčníková kúra sa môže približne po 1 roku zopakovať. Ak sa objavia ťažkosti, tak aj skôr. Počas akútnych stavov (žlčníková kolika) nie je vhodné absolvovať takúto kúru. Vtedy je lepšie vyhľadať lekára, alebo nastoliť si dietu či hladovku a zahájiť kúru až po zlepšení stavu. Keď som žil veľmi nesprávnym spôsobom (žúry, alkohol, nedostatok spánku, smažené jedlá, klobásy, tvrdé syry, veľa soli ...), žlčník som čistil dva krát po sebe, po dvoch týždňoch som kúru zopakoval. Ak sa pri opakovanej kúre kamienky znížili o viac než polovicu, bol som s výsledkom spokojný. Neskôr som začal uvažovať, že takýto životný štýl je neudržateľný a nie je účelom stále častejšie podstupovať takéto čistenia, ale je namieste zahájiť zásadné a trvalé zmeny v životospráve. Tak som zmenil stravu, vynechal som alkohol, prestal fajčiť, zmenil kamarátov, ubral pracovného nasadenia, pridal spánku a môjmu žlčníku sa dnes darí podstatne lepšie.

Kto bol Dalimír Kostra?

Ing Dalimír Kostra bol pôvodne technik. Raz údajne podstúpil ťažkú operáciu, ktorá sa celkom nevydarila a následne mu bola poskytnutá liečba, ktorá mu zmenila (nechcene) polaritu buniek. Telo sa prepolarizovalo, čo bol vážny problém. Pán Kostra postupne premenil handicap na výhodu a naučil sa prenosom vlastnej energie uzdravovať iných ľudí. Iba dotykom vedel problematické miesta objaviť a pôsobením svojich rúk tieto liečil. Princíp spočíval v prepolarizovávaní nežiaducich mikroorganizmov, ktoré spôsobujú zápaly a ochorenia. Ničil tým patogény, ktorých prirodzená polarita je opačná. Človek mal po kontakte s jeho rukami podobný pocit, ako po horúcom termofore, navyše už po niekoľko minútovej terapii ste sa cítili výrazne lepšie. Pán Kostra bol však po ukončení terapie zväčša veľmi vyčerpaný. Raz som sa ho na to pýtal a on mi vysvetlil princíp jeho techniky uzdravovania.

Prenajímal si vtedy priestory v Bratislave v kultúrnom dome Ružinov. Spočiatku "ordinoval" jeden deň v týždni, pár hodín a za niekoľko rokov bol už vyťažený na tri dni. Viacej terapií nebol schopný sám vykonávať. Cestovali za ním ľudia až z východného Slovenska aj z cudziny. Nebral žiadne poplatky za liečenie, len dary podľa vlastného úsudku pacienta. Nakoniec ho jeho zdravotná komplikácia a prílišná vyčerpanosť z liečenia iných dostihli. Pred koncom už liečil iba ťažké prípady a prax pre verejnosť zrušil. Veľký človek s dobrým srdcom mi raz vysvetlil, že pokazený žlčník cíti takmer u každého pacienta, ktorý za ním príde. Či ide o alergika, alebo pacienta s nádorom. Aby si liečenie uľahčil (problému so žlčníkom sa zväčša nevenoval), dal pacientovi tento recept na žlčníkovú kúru. Chcel, aby ju pacient absolvoval ešte pred ďalšou terapiou. A vraj vždy presne cítil, či túto kúru pacient podstúpil a aký účinok mala na jeho organizmus.

 

Odkazy:
Živé sa lieči živým
Všeobecné príznaky chorôb žlčníka a kanálikov
Čistenie pečene a obnovenie jej funkcií doma
Moderné lieky na liečbu a obnovenie pečene
Jaterní čistící kůra
Domácí jaterní očistná kúra
Jak pročistit játra
Správná jaterní očista
Ostropestřec

Na zdravie a veľa úspechov v uzdravovaní pečene, žlčníka a najmä ducha !
Ak vás čokoľvek z tejto stránky inšpiruje a chceli by ste to vyskúšať, poraďte sa najprv so skúseným lekárom.

© na zdravie 2016