Domov

Yann Arthus Bertrand

Film Domov, ktorého autorom je známy fotograf a filmár Yann Arthus Bertrand, prináša unikátny pohľad na súčasný svet a dnešný život. Náš život je len ohnivkom v reťazi živočíšnych druhov, ktorých domovom bola naša Zem a ktoré sa tu vystriedali za takmer štyri miliardy rokov. Dodnes vulkány tvarujú povrch Zeme, ukazujú nám, ako vyzerala pri svojom zrode. Roztavené skaly bublali, tuhli a praskali až vytvorili tenkú kôru a na čas sa upokojili. Oblaky dymu vychádzajúce z útrob Zeme pripomínajú pôvodnú zemskú atmosféru bez kyslíka. Bola hustá, nasýtená vodnými parami a plná oxidu uhličitého. No vďaka vode mala Zem pred sebou mimoriadnu budúcnosť... stať sa domovom života.

Film Domov

Pozrieť film - Domov
Réžia, námet: Yann Arthus Bertrand
Originál: Francúzsko 2009
Slovenský dabing
Kategória: Zem / životné prostredie / na zdravie
Dĺžka: 1:58:27

Vyše tridsať rokov zbieral Yann Arthus Bertrand, významný fotograf a filmár, obrazové materiály o Zemi z vtáčej perspektívy. Vytvoril tak jedinečný dokumentárny projekt o našej planéte, ktorý nazval "Domov". Cesta po 50 krajinách sveta je ódou na krásu našej planéty. Film sa zameriava na vzrastajúce povedomie širokej verejnosti o súčasných problémoch sveta, prevládajúce témy sociálna a životné prostredie. Exkluzívne, priamo "zhora" nazrieme do tých najúžasnejších ale aj najviac poškodenených krajín, od austrálskeho koralového pobrežia na vrchol Kilimandžáro, z amazonských pralesov do púšte Gobi, z bavlnených plantáží v Texase do priemyselného Šanghaja. Film Domov poskytuje zrozumiteľný pohľad na problémy, ktorým musí naša planéta a my s ňou čeliť. Tento dokument by mal vidieť každý, komu je planéta Zem domovom. Pouvažovať nad témamy, které sú v ňom predostreté.

Seriál filmov: Planéta Zem zhora

Domov, alebo kam smeruje naša cesta

Z materiálu, ktorý sa nezmestil do filmu Domov, poskladal Yann Arthus Bertrand ďalšie dva dokumenty o nás a našej Zemi a životnom prostredí s názvom "Kam smeruje naša cesta". Teraz sa zameriava na závažné problémy spoločnosti a životného prostredia z pohľadu jednotlivých krajín, ako ináč z vtáčej perspektívy.

Human

Jedným z najvýznamnejších filmových diel o človeku je trilógia HUMAN, ktorej tvorcom je tiež Yann Arthus Bertrand.

Human 1 Human 1
1:23:19
Human 2 Human 2
1:26:17
Human 3 Human 3
1:33:20
© na zdravie 2016