Ako pestovať bambus

Už dlhšie uvažujem nad pestovaním bambusu. Inšpiroval ma svojim širokým využitím, preto som kúpil semienka. Začnem od piky na vlastnej záhrade. Mám tam kúsok vhodného placu za chalupou pri plote, kde rastie hloh a popínavé rastliny chmeľ, brečtan, z ktorých nemám konkrétny úžitok, okrem biodiverzity. Trochu to tam upravím, preriedim stávajúce planty a pridám pár bambusových trsov. Nádherné rovné stromy (trávy), ktoré sú vnútri duté, rastú rýchlo a dodajú mi palice ku fazuli, uhorkám, paprikám aj drevo pre stavbu i rúry na vodovodné rozvody po záhrade. Už sa teším. Dokumentáciu z bambusového dobrodružtva prinesiem sem na web. Ako začať? štúdiom. Zistím si najprv všetko o bambuse, ako sadiť, ako pestovať bambus, rozsádzať, klonovať, spracovať, používať, variť ...

pestovať bambus
Pestujeme bambus

ViDEO - všetko, čo potrebujeme vedieť o bambuse

Internet je výborným zdrojom informácií, môžeme sa naučiť všetko, čo potrebujeme vedieť o bambuse od ľudí, ktorí sa problematike už venovali a majú s pestovaním bambusu skúsenosti, ktoré nám prostredníctvom svojich video kanálov ponúkajú. Ako sa hovorí - raz vidieť je lepšie ako dva krát počuť. Vrhnime sa teda na YT, kde na nás čaká zaiste pekná dávka skvelých video nápadov, aby sme zistili všetko, čo potrebujeme vedieť o bambuse. A nezabúdajme, že videním sa nič nenaučíme. Tým sa všetko iba začína. Poznatky iných musíme pretaviť do vlastných, praktických skúseností.

 

Ďalšie bambusové nápady od pestovateľov, blogerov

Zhliadnutím toľkého video materiálu sa náš rozhľad o bambuse rozšíril, ale zároveň je čas na oddych. Môžeme sa venovať prezeraniu obrázkov - výborné tématické galérie sa nachádzajú na sociálnych sieťach napr. pinterest. Zaujímavými nápadmi sa to tam len tak hemží.

Bambus
- charakteristika - 07,
- odrody - 50,
- sadenie semená -
- klíčenie -
- klonovanie z odrezkov -
- pestovanie -
- orezávanie -
- hnojenie -
- zavlažovanie -
- ploty, steny - 13, 24, 25,
- koreňové zábrany - 13, 24, 25,
- stimulátory zakoreňovania -
- ťažba -
- spracovanie -
- použitie -

č 25 / Bambus - koreňové zábrany

Ak uvažujete o bambuse pre svoju záhradu, je vhodné naštudovať si niečo o jednotlivých odrodách a správnej technike výsadby. U niektorých druhov je potrebné uvážiť, ako budeme zadržiavať podzemky pod kontrolov. Sú druhy, ktoré sa "odplazia" pod zemou i 6 m za rok. Čo použiť pri podzemkovej bariére, ako často odrezávať rizómy, ako vytvoriť živý plot z bambusu a podobné otázky zodpovedali aktéri videa. ..

Video / Podzemková bariéra - Ako sadiť bambus a udržiavať ho v riadku

Vyberieme sa na nákup bambusu pre náš záhon. Zájdeme do bambusovej záhrady v Portlande v Oregone, kde je jedno z najlepších miest v krajine pre tento účel. Nachádzame sa pri bambusových záhradách, tu je pekný háj škvrnitej odrody, práve tam som objavil najdôležitejšiu vec pri vysádzaní bambusu. Zadržiavanie podzemkov pomocou koreňovej zábrany je dôležité.

© na zdravie 2016-22